19 12 2017

'ah papatya...'

İlgili resim

 

Papatyalarla Fısıldaşan Aşk

 

“Sevmek ne demektir bilir misiniz? Bazen bir uçurum, bazen ise bir köprü. Peki bu duygu ne zaman başlar desem. Dedikleri gibi sevginin ve sevdanın yaşı yoktur; insan kendi beynini yönetemez. Kendisini vazgeçiremez. Her an, her yerde kaplayabilir içimiz bu duygular. Kapattığınız o defteri belki bir şarkı, belki de sokakta duvarda yazan rastgele bir yazı tekrar gün yüzüne çıkartabilir. Duygularımızı en derinden ve en yoğundan yaşadığımız gençlik dönemi bizlere oldukça zor anlar yaşatabilir.

Gözlerine her baktığında kaybolacakmış gibi hissedersin. Kulağına her fısıldadığında tatlı bir meltem eser. Peki nedir bu duygunun tam adı? Aşk mı, sevgi mi? Aslında ikisi de her ne kadar aynı kapıya çıkıyormuş gibi dursa da çok farklıdır birbirlerinden. Bir çiçek düşünün. Eğer siz o çiçeği severseniz kopartırsınız. Ama aşık olursanız onunla konuşur, onu düzenli olarak sularsınız. Hiçbir zaman kıyamazsınız. Her çiçeğin bir ömrü olduğu gibi aşkın da bir ömrü vardır. Kaçınılamaz bir son…Ayrılık…

Eğer aşk bir çiçekse, kesinlikle papatyadır. Yaşamayı ve sevgiyi en çok hak eden çiçek…Diğer bir özelliği de nedir biliyor musunuz? Papatyalar kopartıldıktan sonra da yaşamaya ve kokmaya devam eder. Asla pes etmez. Aynı ayrılık gibi. Neden mi? Çünkü ayrılık sevdaya dahildir. Bitse bile devam eder. Koparılmış bir papatya misali, öyle de masum…”

*

Nehir Ü.

*

Aralık 2017/Ankara

*

0
0
0
Yorum Yaz