25 01 2016

"Hayat zalimdir;ama sen şefkatli olmayı dene..."

Hayat zalimdir;ama sen şefkatli olmayı dene... |  görsel 1

 

Özen YULA’dan  tweet’ler…

 

*

@ozenyula

 

*

 

Sabahın huzuru başka olur. Dünya terk edilmiş bir yer sabahları. Erkenden birileri onu devralır ve hikâyemiz başlar. Sağlıkla günaydın.

*

Öyle bir nokta geliyor ki affetmekle affetmemek arasında bir fark kalmıyor. Anlayın ki o zaman, bitmiş ve kendi yolunuzu çizin.

*

Adile Naşit'in vaktiyle oynadığı bir filmi izliyorum TV'de. Aslında filmi değil Adile Naşit'i izliyorum. O kapasitede ve sempatide biri yok!

*

Dünyanın terazisi hep değişir. Bunu unutmamakta fayda var. Yarına bakarak yaşayın bugünü.

*

Geçecek durumlara öfkelenmeyin. Dünya daha rahat yaşanacak bir yer olabilir. Prensip sahibi veya zeki olmak, suratsız olmak anlamına gelmez.

*

Bir sussanız duyacaksınız. Susmak sizin sessizliğinizdir. Oysa sessizlik konuşur. Ancak susunca anlarsınız.

*

Yaşamak bir dut ağacının gölgesine sığınmak gibi. Ama gölgelikte çok kaldığın zaman kirlenmeye başlarsın. Tabiat öyledir. Duranı kirletir.

*

Sevmenin farklı biçimleri var, ölçüye vurulmaz. O sebepten her birimiz kendimizce severiz. Denenlere kulak asmayın, kalbinizi dinleyin.

*

Şu an güzel bir şey yapmalı.Örneğin sakince Asaf Hâlet Çelebi'nin"Misafir" ya da "Nûrusiyâh"şiirlerini okumalı Rabih Abou Khalil eşliğinde.

*

Netameli insanlarla ömür geçmez. İnsan dediğin rahat olmalı;ferahlık vermeli karşısındakine.Bu başarılacak bir şey değil; olması gerekendir.

*

Bazen de yara sarılmamalı, saklanmamalı ki iyileşsin. Bazı yaralar açıkta iyileşir.

*

Kalp bazen sahibine rağmen kendini korumaya alır. Onun için sevin, korkmayın. Sevenden korkulmaz.

*

Ümmü Gülsüm'ü seviniz, Gönül Akkor'u esirgeyiniz, Zehra Eren'i hissediniz.

*

Anlamak bazen kaderiniz ve lanetinizdir.

*

Hayat öğretir, eğitir, belletir, burnumuzu sürter, acıtır, incitir, ezer, hiçleştirir, dibe batırır, utandırır ama gene de iyi gelir!

*

Türk edebiyatının suskun beyefendisi Tahsin Yücel artık göğün kazancı, bizim kaybınız olmuş. Yolu açık olsun. Huzurla gidin Tahsin Bey.

*

İçindeki müziği koru, kolla. O zaman 'Huzur' eski bir apartman adı olmaktan çıkar, kuşatıcı bir duygu olur. Günaydın.

*

Bu dünyada insanı en çok rahatlatan net şey karar vermek,sonra karar doğrultusunda ilerlemek.Ötesi-berisi teferruat.İş ki kararınızı verin!

*

Hayat gidenlerin hakkıdır.

*

Sezgilerinle anlıyorsun zaten; bilinç seni şaşırtıyor ve anladığını örtbas ediyor. Sezgilerine güven.

 

*

Hepimiz arkadaşlardan bir aile kurarız. Ama isteyen istediğini çıkarır hayatından. Bu vazgeçmek değildir. Bazen olmaz. Anlarım, anlarsınız.

*

Bazen çok büyük hatalar yaparız.Farkına vardığımızda ise hatanın bir yerinden döneriz. Dönemeyenler birbirine mahkûm olur,dönenlerse özgür.

*

Bu dünya öyle garip ve güzel ki, neyi tercih ettiğinle neyi kaybettiğini de günün birinde getirir önüne, burnuna dayar. İyi olur.

*

İnsanın aç olduğu anla doyduğu an arasındaki farka 'mutluluk'; doyan insanın daha fazlasını yemek için harcadığı çabaya 'mutsuzluk' denir.

 

*

Umursamadıkça özgürleşirsiniz. Ama bu patavatsızlık etmek manasına da gelmez. Umursayacağınız olayları, durumları ve kişileri, doğru seçin.

*

Kendi kendine konuşanlar ne kadar çoğaldık değil mi? Bir araya gelsek bir şehir kurulur bizden. Aa yine mi kendi kendime söylemişim!? Olsun.

 

*

Deriiiin bir nefes al, tut ve öl!

*

Evet evet, beyin lüks tüketim maddeleri arasında. İsrafa gerek yok. Hiç kullanmayalım. İyiyiz böyle. İyi geceler.

 

*

"Dünyaya Düşen Adam" geldiği yere dönmüş sonunda. Güle güle David. Şüphesiz ki hepimiz bir bütünün parçasıyız. O güne dek güle güle.

 

*

Muhammed Ali'nin dünya şampiyonluk maçını sabahın5'inde Eskişehir'de izleyen kuşaktanım.Ondan içimiz temizdir,şiddeti sevmeyiz,sevenleri de!

*

Rahmetli annemin sözüydü gene: “Allah hep seni senden iyilerle karşılaştırsın.” Zamanla anladım ki bir insana söylenecek en güzel şeymiş.

*

Seni, senin gibiler sevsin.

*

Artık biliyorum ki bazı insanlar günün birinde rüzgâr olup dokunur yanağına. Böyledir bu inanın, hep böyle!

*

Evet, köprüler ve viyadükler, ana yollardan önce buzlanır… ve her biten aşkta kalbiniz gözlerinizden önce buzlanır.

*

Hayat zalimdir; ama sen şefkatli olmayı dene

*

Bir insanı eski bir masal gibi sevmek ne güzel şeydir!

*

Hayatın ve sahnenin iki “olmazsa olmaz” şartı: samimiyet ve sahicilik.

*

Kötü bir filmde inanarak ağlayan tek oyuncuya üzülürüm ben.

*

Güzel şeyler zaten hep yavaş olur.

*

Sumru Yavrucuk "Shirley"de muhteşem. Kişi değil, insan yaratıyor en ustasından. İyi ki bu çağda bu memlekette yaşıyor Sumru.

 

*

Susmayan anlamaz da!

*

 

 

0
0
0
Yorum Yaz